Yoga sevenlere iyi haber

 

Ankaralı  Yoga’sız kalmayacak

Korona virüs salgını nedeniyle tedbirler kapsamında  bir yılı aşkın zamandır sürdürdüğü Yoga derslerine geçici bir süre ara veren Hindistan Ankara  Büyükelçiliği  online Yoga derslerine  başladı.

Yoga Hocası Ankit Tiwari’nin You tube kanalından 25 Mart’da  canlı olarak yaptığı yayına yüzden fazla kişi katıldı. Hindistan Büyükelçiliği  Yoga müdavimleri Yoga dersleri askıya alındığında üzüldüklerini ancak bu uygulamadan son derece memnun kaldıklarını belirttiler. Salgın tehlikesi günlerinde  “evlerinde kaldıkları” sürece uygulamaya  aileleri ile birlikte katılacaklarını ve bu uygulamanın  bugünlerde  ruh ve beden sağlığına iyi geleceğini ifade ettiler ve Hindistan Büyükelçiliği’ne bu imkanı sağladığı için teşekkür ettiler.

Hindistan’dan  yaklaşık 1,5 yıl önce gelen Hint Kültürü Öğretmeni Ankit Tiwari bir süre her gün 5.00-6.00 saatleri arasında  canlı yayın yapacağını bunun yanında You tube kanalındaki videoların da her zaman izlenebileceğini belirti.Yoga ile ilgilenen herkesini You Tube kanalına üye olarak takip etmesinden mutluluk duyacağını da sözlerine ekledi.

Hindistan Büyükelçiliği’nde Yoga uygulaması kısa bir süre önce Hindistan Hükümet Kabinesi Dışişleri Bakan yardımcısı olarak atanması üzerine Türkiye’den ayrılan Büyükelçi Şanjay Bhattacharyya tarafından 1 yıl önce başlatılmıştı.