İstanbul’da muhafazakar moda rüzgarı esti


İSTANBUL ULUSLARARASI MODA DEFİLESINE EV SAHIPLIGI YAPTI
ULUSLARARASI TASARIMCILAR SON KOLEKSIYONLARINI ISTANBUL’DA SUNDU


Muhafazakar Moda günümüzde önemli moda sektörlerinden biri olarak yükseliyor. Bir çok ülke bu moda akımının öncüsü olmak, pastadan büyük dilimi almak için yarışa geçmiş durumda.İstanbul, gerek konumu, gerekse çesitliliği ile, özellikle moda sektöründe önemli bir merkez olarak görülmekte. Şüphesiz Tekstil Sanayii’nin bölgedeki üretim gücü bu değere katkıda bulunmakta.Geçen yıl 2021’de, Muhafazakar Moda’nın önemli öncülerinden biri olan #Markamarie, dünya çapında muhafazakar moda öncülerini bir araya getirmek için sanal bir platform olarak Togethere Summit’i yarattı. Zor zamanlardaki işbirliğine katılmak ve birlikteliği kutlamak için 100 marka bir araya geldi. 60 milyondan fazla erişimle, etkinlik birçok başarıya imza attı.

Her iş alanını zora sokan Kovit 19 Pandemi’sinin unutulmaya başladığı bugünlerde Markamarie yeni bir girişimle bir çıkış yaptı, dünyanın iki büyük şehrinde defile planladığını açıkladı. “Kraliyet Deneyimi’ özel teması ile Togethere Muhafazakar Moda Zirvesinin defile ve kokteyl versiyonun ilk adımı İstanbul’da 14 Haziran 2022 de Intercontinental İstanbul’da 22 markanın katılımıyla gerceklesti. Aynı etkinlik sonraki günlerde Paris’te gerçekleştirilecek.

#Markamarie’nin kurucu ortağı Franka Soeria, İstanbul etkinliği hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“Pandemi sonrası insanları motive etmek için tema olarak Royal Experience’ı sectik. Royal, güzel şeylerle, sakin şeylerle özdeştirme adına ve aynı zamanda kıyafetlerdeki zarifliği vurgulamak adına seçildi. Umarız bu etkinlikle markalar, sektörün pandemi süresince özlemis oldugu moda defilesini yapmanın yanı sıra kendi aralarındaki dayanışmayı da arttırırlar”. Endonezya ve Türkiye’den 22 marka etkinliğe katıldı ve koleksiyonların 6 çeşidini sergiledi. Markalar ; Jawhara Syari, Maisyara, Qnanz, Restu Pratiwi, Sarkis, Qaireena Hijab, PJ by Pipik Juliana, Mustbe Hijab, Mauza, Jawhara, Ready To Wear, Khazzanah x Sahla, Ar Rafi Premium, Aurakay Syari, Elin Merlin, Joza, Kaluna by Ika Rafika, Kayunie Premium, Khanza Maryam, MasnuAsrt Bride by Pinar Pehlivan, Al Tatari ve Fidda.
Altier Moda ve Güzellik Akademisi, Majorette Ventures, Jawhara Syari, Sumatra Highlands ve Council of Modest Fashion gibi kurumlarin desteğiyle: Royal Experience, özel bir dokunuşla yeni bir ortam sunuyor.

Franka, “İstanbul’un mütevazi modanın önemli merkezlerinden biri, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan şehir olduğunu ve dünya çapında muhafazakar moda ürünlerinin çoğunu tedarik ettiğini o nedenle İstanbul’u seçtiğini” vurguluyor. Endonezya ise farklı tarzlara sahip en büyük muhafazakar moda pazarlarından birisi.

Etkinlik ayrıca Youtube Togethere Summit üzerinden canlı olarak yayınlandi ve sabit linkle youtube kanalından her zaman izlenebilir (bit.ly/TogethereSummitIstanbul).

Togethere Zirvesi Hakkında

Web sitesi: www.togetheresummit.com

Instagram: @togetheresummit #togetheresummit

Daha fazla bilgi için iletişim:

info@markamarie.com

 

Gülseren Tozkoparan Jordan

Haziran 2022